Ketvirtoji diena – darbų pristatymas ir ekskursija Valdovų rūmuose

Straipsnio data 2016-04-21

Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondas

Balandžio 21 d. vyko tarpinių rezultatų pristatymas: kiekviena pora ar grupė mokinių turėjo projekto dalyviams pristatyti savo surinktą medžiagą. Poros pasakojo, kokią informaciją rado, aptarė jos patikimumą, tinkamumą, nusakė, kaip jiems sekėsi versti į kitas kalbas, taip pat kalbėjo apie tai, kaip pavyko organizuoti savo darbą, prisiderinti prie poros ar grupės draugų, kokių asmeninių savybių pamatė turintys, reflektavo apie projekto naudą. Mokiniams buvo įteikti padėkos raštai už dalyvavimą projekto veiklose Lietuvoje.

Po apdovanojimų ir refleksijos skaniai papietavę gimnazijoje, projekto dalyviai ir vėl patraukė į Vilnių, kur Valdovų rūmų muziejuje jų laukė edukacinė pamoka. Visiems svarbu prisiliesti prie savo tautos istorijos, tad ekskursija tikrai nenuvylė: mokiniams buvo pasakota ne tik apie Vilniaus miesto įkūrimą, bet ir bendros ATR valstybės gyvenimą, lietuvių ir lenkų santykius, valdovus, besirūpinančius kultūriniu, ekonominiu, politiniu, socialiniu valstybės augimu.

Diena pasibaigė vakariene picerijoje bei smagia diskoteka, kurios akimirkos ilgam išliks atmintyje.