Tarptautinis projektas „Ekologinės grėsmės ir Baltijos jūros apsauga bei turtai“

Straipsnio data 2016-04-18

Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondas

2016 metais gimnazija dalyvauja tarptautiniame projekte apie Baltijos jūros išteklius, apsaugą, ekologiją. Projektas vienija dvi mokyklas iš kaimyninių valstybių  – Lietuvos ir Lenkijos. Lenkijai atstovauja Zespołu Szkół w Pasłęku, o Lietuvai – Marijampolio M. Lukšienės gimnazija.

2016 m. sausio mėnesį Lenkijos mokykla dalyvavo viešame konkurse, kurį inicijavo ir rėmė Lenkijos – Lietuvos jaunimo mainų fondas Varšuvoje. Projekto sumanytojai numatė suorganizuoti du susitikimus Lietuvoje ir Lenkijoje, kurių metu kartu su mokiniais rinkti ir sisteminti medžiagą apie Baltijos jūros ekologines problemas bei išteklius. Šio projekto mintis gimė sėkmingai įvykdžius bendrą eTwinning projektą „Mes ir jūs – europiečiai“, kuris buvo įvertintas tarptautiniu lygmeniu – gavo visus nacionalinių agentūrų bei tarptautinius vadinamuosius ,,kokybės ženklelius“. Kadangi mokyklos jau buvo užmezgusios kontaktus, rašyti naują projektą nebuvo sunku. Projekto koordinatorius mokytojas Tomasz Rozenbajgier sako: „Mokiniai šiltai bendravo ir  bendradarbiavo su Lietuvos partneriais, tad ši tai mus paskatino rašyti naują projektą, o dėl jo finansavimo kreiptis į Lenkijos – Lietuvos jaunimo mainų fondą. Mūsų projekto biudžetas siekia beveik 4000 eurų, iš kurių 20% yra mokinių asmeninės lėšos. Likusi suma buvo finansuojama kaip Lenkijos – Lietuvos jaunimo mainų fondo dotacija iš Švietimo ir mokslo ministerijos. Projekto rezultatas – informacinis leidinys apie Baltijos jūros išteklius,  ekologines grėsmes ir apsaugą. Susitikimai numatyti šių metų balandžio ir gegužės mėnesiais.“

Edita Kazakevičiūtė-Etlioglu, lietuvių k. mokytoja metodininkė