Kelionė į Latviją

Straipsnio data 2016-04-29

Išvykos ir ekskursijos

2016 m. balandžio 29 dienos ankstyvą rytą didelis būrys 5-8 klasių mokinių išvažiavo į Latviją, kai kuriems mokiniams tai buvo pirmoji kelionė į užsienį, tad daugelis jų šiek tiek nerimavo.

Iš pradžių buvo aplankyta viduramžius menanti Bauskės tvirtovė. Pasifotografavę ir apžiūrėję abipus upių stūksančius didingus tvirtovės statinius, mokiniai patraukė į Rundalės rūmus – žymiausią baroko ir rokoko architektūros paminklą Latvijoje. Mokiniai pasivaikščiojo po daugybę restauruotų kambarių, apsilankė paradinėse salėse, taip pat užsuko ir į gražųjį tulpių ir hiacintų aromate paskendusį sodą. Aplankyta ir Ryga: Rygos pilis, Domo katedra, Rotušės aikštė, kurioje atstatytas gražiausias ir puošniausias prieškario Rygos pastatas – „Juodagalvių“ gildijos namai, Šv. Petro bažnyčia, Laisvės paminklas. Gerų emocijų nestigo Zoologijos sode, kur gyvena jau 405 rūšys gyvūnų – žinduoliai, paukščiai, žuvys, bestuburiai, amfibijos ir reptilijos. Smagu buvo stebėti, kaip šakeles skabo žirafos, išdidžiai vaikšto povas, vietoje nenustygsta šerniukai ir beždžionėlės, ramiai ilsisi baltasis lokys ir meška… Jei norite viską pamatyti, važiuokite ir jūs į Latviją.

Edita Kazkevičiūtė-Etlioglu, 7 kl. auklėtoja