Tarptautinis pradinių klasių mokinių piešinių ir dailyraščio konkursas „Skaitau lietuvišką pasaką“

Straipsnio data 2016-03-16

Konkursai

Nuo žmonijos civilizacijos pradžios iki šių dienų pasakos sekamos ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems. Jos – žmonių tarpusavio bendravimo įrankis, gilus aplinkos informacijos šaltinis. Pasakos moko daugelio dalykų. Patirti baimę ir išmokti ją įveikti, įsiminti, kaip elgtis įvairiose situacijose, o prireikus tą „mokslą“ beveik automatiškai pritaikyti, kūrybiškai ir net abstrakčiai mąstyti. Vaikus traukia pasakų humoras, personažų veiksmų pakartojimai, kūrinių žaismingumas. Galų gale jos moko svajoti. Tai pats patraukliausias būdas esminėms gyvenimo tiesoms perteikti.

Mūsų gimnazijos 2 ir 3 klasių mokiniai, jau antrus metus dalyvauja tarptautiniame piešinių ir dailyraščio konkurse „Skaitau lietuvišką pasaką“.  Mokiniai, kartu su mokytojomis Asta Andrikoniene ir Rasa Makarevičiene, skaito pasakas, jas seka, o labiausiai patikusią pasaką iliustruoja bei nurašo dailyraščiu.

Rasa Makeravičienė, pradinio ugdymo vyresn. mokytoja
Asta Andrikonienė, pradinio ugdymo mokytoja metodininkė