Šimtadienis „Kepurė dega“

Straipsnio data 2007-02-02

„Epochų kaita“ Šimtadienis

2006-2007 m. m. 12 klasės mokiniai suvaidino Kazio Sajos buitinę dramą „Kepurė dega“. O vienuoliktokai surengė paskutinį skrydį „Marijampolis – Platusis pasaulis“, kurio metu dvyliktokams buvo įteikti bilietai – pusatestačiai, kuriais įvertintas bėgimas iš pamokų, nusirašinėjimas, lankomumas, „šperų gamyba“, gebėjimas mokytojams „nulaužti ragus“. Apsilankė kviestiniai svečiai – „Bremeno muzikantai“ su dainomis „Parodyk, ką moki“ ir „Misisipė“. Svečius nudžiugino ir stiuardesių daina, kurios metu buvo rodomas biografinis filmas apie dvyliktokų gyvenimą mokykloje. Koncertą nutraukė nelauktai pasirodę teroristai,  reikalavę dvyliktokus maldauti gyvybės taip, kaip jie maldauja iš mokytojų pažymio. Įvykdę reikalavimus, teroristai pasitraukė, o dvyliktokus nuo nelaukto streso atskubėjo gelbėti medicinos seselės. Jos paklausė abiturientų, ar jų nepykina paėmus knygą į rankas, o šie atsakė, jog pykina. Tada slaugytojos paskyrė vaistus ir paliko juos gydytis ambulatoriškai. Tokio neregėto įvykio nepraleido Marijampolio žurnalistai, kurie dėl nusikaltimo apkaltino „Migūnų gaujas“.