Edukacinė pamoka apie Baroką Vilniaus paveikslų galerijoje

Straipsnio data 2015-11-11

Išvykos ir ekskursijos

Lapkričio 11 dieną IIIG klasės mokiniai porą valandų praleido ne sėdėdami mokyklos suole, bet dairydamiesi į paveikslus Vilniaus paveikslų galerijoje. Šįkart mokiniai domėjosi Baroko epochą reprezentuojančiais kūriniais. Daugiausia gimnazistų dėmesio susilaukė Pranciškaus Smuglevičiaus kūriniai, kuriuose ryškūs rytų kultūrų ir egzotinių kraštų motyvai. Visgi daugiausia laiko gimnazistai praleido palinkę virš popieriaus lapo jaukioje galerijos dirbtuvėlėje. Mokiniai darė pokylių kaukes – turėjo atspindėti svarbiausius šios epochos bruožus – puošnumą, manieringumą, dėmesį smulkioms ir išraiškingoms detalėms. Šių kaukių mažą parodėlę galima išvysti užsukus į lietuvių kalbos kabinetą. Kviečiame apsilankyti.

E. Kazakevičiūtė-Etlioglu, lietuvių k. mokytoja metodininkė