Ugniagesio gelbėtojo profesija iš arti

Straipsnio data 2015-10-08

PIT

Spalio 8 dieną 15 gimnazistų (IG klasės mokinių) visą pusdienį praleido ne gimnazijoje. Visų pirma jie vyko į Valčiūnuose esančią Ugniagesių gelbėtojų mokyklą. Išklausę trumpos paskaitėlės apie tai, kaip ruošiami ugniagesiai ir narai, dėstytojo lydimi jie apžiūrėjo ne tik gelbėjimo mašinas, įrangą, bet ir imitacinius, mokymuisi skirtus objektus. Didžiausią įspūdį paliko fizinę ištvermę tikrinantis kliūčių ruožas, kurį ne kiekvienas gelbėtojas sugeba įveikti, taip pat mokiniai susidomėję apžiūrėjo ypatingą kapsulę, kurioje narai patiria tikrą išbandymą- savotišką testą, ar gali ištverti slėgį giliai po vandeniu. Kita dalis buvo ne mažiau įdomi- gimnazistai iš Valčiūnų važiavo į Vilnių, kur Švitrigailos gatvėje įsikūrusioje Vilniaus apskrities priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje jų laukė antra ekskursija. Įdomiausia buvo ne tik pasivaikščioti po ugniagesių darbo vietą, bet ir apžiūrėti jų kostiumus, įrangą. Mokiniai tapo tikros gelbėjimo operacijos liudininkais – stebėjo, kaip per 40 sekundžių net trys didžiulės mašinos išriedėjo malšinti tikro gaisro. Galbūt po kelerių metų ir šie gimnazistai pasiryš gelbėti į pavojų patekusius žmones.

E. Kazakevičiūtė-Etlioglu, lietuvių k. mokytoja metodininkė