Už gyvenimą be tabako

Straipsnio data 2014-11-20

Gimnazijos gyvenimas

Kiekvienais metais trečiąjį lapkričio ketvirtadienį minima Tarptautinė nerūkymo diena. Šią dieną minėjo ir Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos bendruomenė. Šių metų Tarptautinės nerūkymo dienos šūkis – UŽ GYVENIMĄ BE TABAKO. 7 klasės mokiniai šią dieną dalino gimnazijos mokiniams bei mokytojams lipdukus su užrašu „Gyvenimas be tabako“. 5 – IVG klasių mokiniai darė įvairius kūno vidaus organų maketus iš antrinių žaliavų. Kiekviena klasė savo padarytam organui turėjo paruošti ir trumpą aprašymą, kaip rūkymas kenkia šiam organui. Iš visų pagamintų organų suformavome žmogaus kūną. Mokiniai galėjo anonimiškai išreikšti savo nuomonę apie rūkymą. Savo mintis apie rūkymo žalą jie užrašė ant kortelių, kurias sudėjo į dėžutę. Taip pat šią dieną mokiniai pertraukų metų turėjo galimybę žiūrėti trumpametražius filmukus apie rūkymo žalą.

Minėdami Tarptautinę nerūkymo dieną, norėjome priminti, kad priklausomybė nuo tabako yra liga, paraginti rūkančiuosius atsisakyti šio žalingo įpročio, paskatinti mokinius nepradėti rūkyti bei saugoti ir branginti savo sveikatą.

Socialinė pedagogė Renata Radivilovič