Europos kalbų diena gimnazijoje

Straipsnio data 2014-09-26

Kalbų diena

„Vienos kalbos mokėjimas atveria vienas duris, o kelių kalbų – visas likusias.“
Frank Smith

Rugsėjo 26 d Marijampolio M. Lukšienės gimnazijos mokiniai tradiciškai paminėjo Europos kalbų dieną, kurios tikslas skatinti daugiakalbystę. Mokytojai tą dieną integravo į savo dalyko pamokas, sveikinosi ir atsisveikino su mokiniais įvairiomis kalbomis, pertraukų metu skambėjo ES himnas, mokiniai vaikščiojo pasipuošę Europos kalbų dienos ženkliukais, na o pirmajame gimnazijos aukšte veikė piešinių parodėlė „Piešiu Europos kalbų dieną“. Pradinių klasių mokiniai nuo pat ryto varžėsi Europos Sąjungos šalių vėliavų turnyre. Čia nepralenkiami buvo mokyklos trečiokai su klasės auklėtoja S. Karčiauskiene priešaky. Vyresniųjų klasių moksleiviai pristatė savo darytas skaidres,  pieštus plakatus bei mini spektaklius apie tai, kodėl reikia mokytis užsienio kalbų. Pasirodžius 6 kl. mokiniams salė leipo juokais, mat pastarieji pasakojo apie berniuko Dunduliuko ir  jo klasės draugų nuotykius užsienio šalyse nemokant kalbos. Antroji juoko banga nuvilnijo IG klasei pristatant savo video, kuriame buvo puikiai iliustruotos priežastys kodėl reikia mokytis užsienio kalbų. Renginiui įpusėjus III G klasės mokinys Markus Benediktas Ridziauskas visiems papasakojo apie savo vasaros kelionę į Suomiją pagal „LIONS youth exchange program“, kurią laimėjo pateikęs paraišką Vilniaus Kristoforo Lions klubo organizacijai. Salė  nuščiuvo joje pasirodžius šventės svečiui Ali iš Meksikos, kuris mielai papasakojo apie savo šalį ispaniškai bei šiltai bendravo su visais norinčiais rusų k. mokytojos B. Nikrevič tądien vedamose pamokose. IG klasė taip pat turėjo progą pabendrauti su indu Rahul, kuris EKD proga juos aplankė dar rugsėjo 19 d.  Žiūrovus linksmino mokyklos ansamblis „Kelio pradžia“, atlikęs Jessie J dainą „Price Tag“ bei 1-4 klasių mokinių muzikinis ansamblis, vadovaujamas pradinių klasių mokytojos A. Andrikonienės. Šventei artėjant į pabaigą Užsienio kalbų mokytojų metodinio būrelio pirmininkė D. Jarmolovičiūtė palinkėjo visiems ne tik mokytis užsienio kalbų, bet ir gerbti bei mylėti savąją.

Ineta Kvietkauskaitė, anglų k. mokytoja