Išvyka į Taikomosios dailės ir Karo technikos muziejus Vilniuje

Straipsnio data 2011-10-28

Išvykos ir ekskursijos

2011 m. spalio 28 d. mes ir šešta klasė vykome į Taikomosios dailės muziejų Vilniuje. Jame Karalienės Viktorijos laikų madą mums aprodė gidas. Matėme sukneles, apžiūrinėjome batelius, viskas tikrai buvo labai gražu, bet Rokoko stiliaus suknelės buvo pačios gražiausios. Dar mes skaitėme apie Karalienę Viktoriją. Tais laikais moterys per dieną persirenginėdavo po šešis kartus tarnaičių pagalba ir niekur neišeidavo be savo vyrų. Po pirmojo pasaulinio karo vyrų skaičius sumažėjo. Moterys pradėjo puoštis blizgančiais apdarais, kad patrauktų likusių vyrų akį. Jeigu vyras užeidavo į „diskoteką“, tai rinkdavosi tą moterį, kuri labiausiai blizga – kaip žuvelė vandeny. Tų laikų moterys tuokėsi dėvėdamos šampano spalvos sukneles, nes išgauti baltą spalvą buvo labai sunku. Tos, kurios turėjo daugiau pinigų pirkdavo ilgesnes suknias, o tos, kurios neturėjo – trumpas.

Po Taikomosios dailės muziejaus mes dar užsukome į Karo technikos muziejų. Ten mums labai patiko gidas, kuris aprodė senus tankus ir automobilius. Jis taip pat leido įlįsti ir apžiūrėti tanko bei kitų mašinų vidų. Po to mes visi sustojome ant tanko ir gidas mus nufotografavo. Mums labai patiko ši ekskursija.

Dominika Butko ir Jana Iljina, 5 kl. mokinės