5 klasės mokinių edukacija „Vikingų mazgas. Apyrankė“

Straipsnio data 2019-09-05

Išvykos ir ekskursijos

2019 m. rugsėjo 5 d. saulėtą, rudeniu jau kvepiančią popietę visi penktokai su klasės vadove lankėsi Taikomosios dailės muziejuje ir dalyvavo edukacinėje programoje  „Vikingų mazgas. Apyrankė“.  Mokiniai aplankė parodą „Orų dienoraščiai“, kuri jau septintus metus keliauja po pasaulį ir nepraranda savo populiarumo, aktualumo. Jie apžiūrėjo darbus, kuriuos bendradarbiaudami sukūrė menininkai, dizaineriai ir amatininkai iš trijų salų: Islandijos, Grenlandijos ir Farerų. Nuotraukose ir instaliacijose mokiniai pažvelgė į šių kraštų tradicijas, paveldą ir ten gyvenančių žmonių istorijas. Labai patiko  centre esanti juodai balta instaliacija, kuri primena iškilmingą vestuvinę suknelę, esančią drugelių ar snaigių debesyje, bet gidė mums papasakojo, kad autorė ją kūrė galvodama apie savo neįgalų sūnų, kuris visiškai negali savimi pasirūpinti, jam kasdien reikalinga daugybės žmonių pagalba, jis patiria didžiulį skausmą, tačiau vis tiek išlieka laimingiausias žmogus. Apie avių vilnos svarbą šių kraštų žmonėms kalbėta prie megztos suknelės ir kupetų instaliacijos. Akį traukė instaliacija su kostiumuotais vyrų manekenais, kurios bendraautorius yra lietuvis Dainius Bendikas. Įspūdingai atrodė stiklo karoliukais siuvinėtos suknelės, dizainerės kūriniai iš plaukų, mazgų, vilnos, juvelyrika iš kaulų ir  daug kitokių įdomybių, kurias vertėjo pamatyti.

Edukacinės pamokos metu penktokai susipažino su vilna, aptarė jos savybes. Vėliau  su muziejaus tautodailininke mokiniai iš vilnos vėlė improvizuotas apyrankes, rišo vikingų  mazgus. Daug šiltų prisilietimų, gerų emocijų, rankų darbo ir turime 16 unikalių, originalių improvizuotų apyrankių. Tikiuosi šie mazgai suriš 5-okų klasę ir bus gražios mūsų draugystės pradžia. Dar nuotrauka prisiminimui ir mokyklinis autobusiukas grąžino mus į gimnaziją.

Tatjana Paškel, 5 klasės vadovė, technologijų mokytoja metodininkė