Projektas „Saugūs internete, saugūs vasarą“ 1 – 5 klasių mokiniams

Straipsnio data 2017-05-31

„Saugūs internete, saugūs vasarą“

Gegužės 31 dieną gimnazijoje vyko projektas „Saugūs internete, saugūs vasarą“. Projekto tikslas buvo, kad mokiniai daugiau sužinotų apie tai, kaip saugiai naudotis internetu ir išvengti galimų jo grėsmių – virusų, įsilaužimų ar net virtualaus priekabiavimo. Renginyje dalyvavo 1 – 5 klasių gimnazijos mokiniai. Nors ir buvo pirmoji vasaros atostogų diena, tačiau į gimnaziją sugužėjo nemažas būrys vaikų.  Mokiniai buvo suskirstyti komandomis (traukė burtus), komandos turėjo keliauti į nurodytas stoteles (stotelėse laukė mokytojai su užduotimis), atlikę vienos stotelės užduotį, komanda gavo kortelę (tam tikros spalvos)  ir keliavo toliau (į kitą stotelę). Buvo penkios stotelės. Pirmoje stotelėje komanda turėjo nupiešti plakatą tema „Saugus internetas vasarą“, antroje stotelėje kūrė eiles apie saugų elgesį vasarą ir saugų internetą, trečiojoje stotelėje komandos turėjo parašyti penkias taisykles saugaus elgesio internete ir penkias vasaros metu. Ketvirtos stotelės užduotis buvo – išspręsti testą apie IT, o penktojoje stotelėje komandos turėjo susisteminti gautą medžiagą, išrinkti ir surašyti svarbiausius faktus bei tezes apie galimas patyčias internete ir kur kreiptis jas pastebėjus.
Komanda, kuri surinko visų spalvų (visų stotelių korteles) korteles buvo paskelbta nugalėtoja. Apdovanojimams visi dalyviai susirinko į gimnazijos aktų salę, kur buvo apibendrintas renginys, mokiniams buvo trumpai priminta, akcentuota, kaip saugiai praleisti vasarą, kaip saugiai ir atsakingai naudotis internetu. Nors nugalėjo viena komanda, tačiau be prizų neliko nė vienas. Nuoširdžiai dėkojame švietimo informacinių technologijų centrui už prizus, dovanėles vaikams. Taip pat už paruoštus informatyvius lankstinukus, brošiūras bei knygeles. Taip dėkojame už pagalbą psichologei Mildai, direktoriaus pavaduotojui ūkio reikalams Valerijui, mokytojoms Kristinai ir Salvijai bei raštinės vedėjai Sandrai. Projekto organizatorės  gimnazijoje pradinio ugdymo mokytojos metodininkės Asta Andrikonienė ir Rasa Makarevičienė

saugus-internetas