Saugaus interneto renginiai gimnazijoje

Straipsnio data 2017-02-27

Gimnazijos gyvenimas Konkursai

Saugesnio interneto diena visoje Europoje buvo minima  2017 m. vasario 7 d. Dienos šūkis – „Skatinkime pokyčius: vienykimės dėl geresnio interneto!“

Vasario 7 d. penki 5-6 klasių mokiniai dalyvavo renginyje „VIENYKIMĖS!“, kuris vyko Vilniuje viešbučio Crowne Plaza konferencijų centre. Renginio metu išklausėme naudingų pranešimų apie saugumą internete. Mokiniai, suskirstyti į skirtingas komandas,  dalyvavo įvairiose veiklose, tokiose, kaip: protmūšis, robotika, foto studija, improvizacinė vaidyba. Visos jos buvo ir įdomios, ir naudingos. Mokiniai gavo įsimintinų dovanų su draugiško interneto simbolika.

Mūsų gimnazijoje veiklos truko ilgiau nei savaitę – visą vasario mėnesį. Visose klasėse per informacinių technologijų pamokas mokiniai žiūrėjo mokomuosius filmukus, piešė plakatus, kūrė filmukus, animacijas, piešė piešinius, diskutavo Saugesnio interneto tema. 7 klasės mokiniai, sukūrę filmuką apie kompiuterinius virusus, žaidimus, socialinius tinklus, autorių teises, parodė jį 1 ir 4 klasių mokiniams, paaiškino apie galimas grėsmes internete. 6 klasės mokiniai sukūrė pasakas, kurias animavo Scratch programa. Jas rodė ir aiškino 2-3 klasių mokiniams.

Gimnazijos bibliotekininkė, paraginusi mokinius ir gimnazijos bendruomenės narius, dalyvavo konkurse „Papuošk bibliotekos duris“. Konkursas  sulaukė nuotraukų iš beveik 100 šalies mokyklų bibliotekų, o durų puošime sudalyvavo 3500 moksleivių. Mūsų gimnazijos bibliotekos durys pateko tarp 10-ties konkurso laimėtojų.

Regina Garpuškinienė, informacinių technologijų mokytoja metodininkė