Vilniaus rajono grindų riedulininkai tapo Lietuvos sporto vilčių žaidynių čempionais

Straipsnio data 2016-10-02

Sportas

2016 m. spalio 2 dieną Vilniuje vykusiose Lietuvos sporto vilčių žaidynių grindų riedulio vaikinų varžybose mūsų rajono jaunieji  sportininkai tapo čempionais. Komandos pagrindą sudarė Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos žolės riedulininkai Rafal Stankevič, Edgar Saldiun, Karol Žavoronok, Lešek Litvin, Tomaš Burkot, Sebastijan Grudinski, Andžej Burkot vadovaujami trenerio mokytojo metodininko Vytauto Vilipo. Komandą  papildė 4 Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazistai, grindų riedulininkai Povilas Lovčikas, Daniel Vasiljev, Lukas Kazukevičius, Edvin Rudol, treniruojami mokytojo metodininko Sauliaus Barevičiaus.

Finalinėse kovose pirmose rungtynėse mūsų rajono atstovai 8:8 (0:2,3:2,5:4) sužaidė su favoritais laikytais Ignalinos rajono grindų riedulininkais. Pirmasis kėlinys pralaimėtas 0:2, antrajame kėlinyje mūsų riedulininkai perėmė iniciatyvą ir laimėjo 3:2. Puikius tris įvarčius pelnė komandos kapitonas Rafal Stankevič. Varžovai atsako į tai 2 įvarčiais.Trečiasis kėlinys vyksta labai permainingai – tai viena, tai kita komanda pelnė įvarčius ir likus žaisti 2 minutėms mūsų rinktinė įgyja dviejų įvarčių persvarą, bet patyrę varžovai spėja išlyginti rezultatą. Trečiasis kėlinys baigėsi 5:4, iš kurių tris įvarčius pelnė Rafal Stankevič, 2 Lukas Kazukevičius. Rezultatyvius perdavimus atliko Andžej Burkot, Rafal Stankevič ir Lukas Kazukevičius.

Paskutines rungtynes teko žaisti su Molėtų rajono sportininkais, kurie 4:5 pralaimėjo Ignalinos riedulininkams. Juos mūsų komandai reikėjo įveikti 2 įvarčių skirtumu, norint tapti žaidynių čempionais. Varžovai tik pirmajame kėlinyje sugebėjo rimčiau pasipriešinti – 1:1. Antrą kėlinį laimėjome 2:0, o trečią kėlinį triuškinančiu rezultatu 8:0 įveikėme varžovus. Bendras rungtynių rezultatas 11:1 užtikrino Lietuvos sporto vilčių žaidynių grindų riedulio varžybų aukso medalius.

Rezultatyviausias šiose rungtynėse vėl buvo komandos kapitonas Rafal Stankevič, kuris pelnė 7 įvarčius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus. Du įvarčius pelnė Lukas Kazukevičius, kuris taip pat atliko du rezultatyvius perdavimus. Edgar Saldiun pelnė 2 įvarčius ir atliko vieną rezultatyvų perdavimą.

Pirmą kartą grindų riedulys buvo įtrauktas į Lietuvos sporto vilčių žaidynes ir pirmaisiais čempionais tapo Vilniaus rajono sportininkai.

Rezultatyviausio žaidėjo prizą pelnė mūsų rajono kapitonas Rafal Stankevič – 13 įvarčių ir 5 rezultatyvūs perdavimai. Komanda nugalėtoja ir prizininkai apdovanoti taurėmis, žaidėjai diplomais ir medaliais. Po žaidynių uždarymo visi dalyviai skaniai papietavo restorane „Marceliukės klėtis“.

Sveikiname jaunuosius riedulininkus ir jų trenerius Vytautą Vilipą ir Saulių Barevičius.