5-oji vizito Lenkijoje diena. Malborkas

Straipsnio data 2016-05-27

Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondas Projektai

Paskutinioji vizito (gegužės 27-oji) diena ir vėl neleido nuobodžiauti. Mokiniai pristatė per savaitę nuveiktus darbus, atsakė į projekto koordinatoriaus T. Rozenbajgerio klausimus video reportaže, dalijosi informacija, kurią sužinojo šios darbo savaitės metu. Visiems projekto dalyviams buvo įteikti sertifikatai, liudijantys apie jų indėlį. Po iškilmingosios dalies visi patraukė į senąjį miestą Malborką. Malborko (Marienburgo) pilis – tai didžiausia Europoje plytinė viduramžių pilis, kurioje 1274-1457 m. buvo įsikūrusi Didžiojo Kryžiuočių ordino būstinė. Malborko pilis yra įtraukta į UNESCO Pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Pilies kompleksą supa tvirta gynybinė siena, kurią puošia gausybė bokštelių. Pilies viduje mokiniai apžiūrėjo gyvenamuosius apartamentus, sargų stebėjimo postus ir koridorius, koplyčią, Žiemos ir Vasaros menes ir kitas patalpas. Apie muziejuje eksponuojamus viduramžių ginklus, skulptūras, amatininkų dirbinius, gintaro papuošalus pasakojo audio gidas, kurio įdomaus pasakojimo teko klausytis beveik 3 valandas, kurios visai neprailgo net ir tiems, kurie istorija nelabai domisi. Elblongo mieste, deja, teko apsiverkti – taip sunku buvo skirtis mūsų projekto dalyviams, kurie per šį mėnesio laikotarpį labai susidraugavo. Visgi vėlai vakare išvykome namo, į gimtąjį Marijampolį. Projektas baigėsi, tačiau draugystė tikrai nesibaigia.