Karių pratybos „Karo šauklys 2016“

Straipsnio data 2016-05-18

Gimnazijos gyvenimas

Trečiadienį,  gegužės 18 d. gimnazijos kieme galima buvo pamatyti Lietuvos kariuomenei priklausančią karo techniką. Daugeliui mokinių ir mokytojų kilo klausimas, kodėl taip yra.  Visa tai sužinoti mokiniai turėjo progos atėję pas karius, prie technikos, kur išsiklausinėjo rūpimus klausimus ir apžiūrėjo techniką iš vidaus.  Mokiniai ir mokytojai išsiaiškino, kad jau nuo pirmadienio prasidėjo Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų štabo organizuojamos ryšių padalinių pratybos „Karo šauklys 2016“. Pratybose iš viso dalyvauja apie 200 karių. Kariai treniravosi  užtikrinti kovinių operacijų paramą vykdant informacijos kaitą turimomis mobiliomis priemonėmis, tobulino gebėjimą vykdyti paramą vadovavimui ir valdymui kibernetinių atakų bei elektroninės kovos sąlygomis. Pratybos „Karo šauklys 2016“ vyksta dviem etapais. Pirmosiomis dienomis ryšių padalinių kariai dalyvauja rengiamuose teoriniuose ir praktiniuose užsiėmimuose. Mokymų metu atliekamas turimos ryšių įrangos paruošimas, kariai atnaujina kompiuterines žinias, treniruojasi vykdyti įsibrovimų į tinklus prevenciją bei atlieka kitas užduotis.

Gimnazijos teritorijoje buvo vykdoma jau antroji pratybų dalis, kai ryšių padaliniai išsidėstė nurodytose vietose Lietuvos teritorijoje, išskleidė ir įdiegė ryšių tinklus, reagavo į imituojamą elektroninės kovos priemonių poveikį, kibernetinius išpuolius ir kitus incidentus, treniravosi vykdyti priemonių perdislokavimą į atsarginius rajonus.

Sausumos pajėgų ryšių padalinių pratybos „Karo šauklys“ organizuojamos antrą kartą.

Skaitykite daugiau: Lietuvos kariuomenės ryšininkai treniruojasi veikti elektroninės kovos sąlygomis

Jurgita Dervinienė, istorijos vyresnioji mokytoja